Faiz oranlarına göre hanehalkı borcu yükü
Hükümet, ABD'den enflasyon endişeleri faiz oranı artışına yol açarsa, Kore'nin kıyaslama faiz oranı üzerindeki baskının uygulanacağı ve sonunda hanehalkı borcuna yük olacağı teşhisini verdi. Hükümet, 17'sinde, Başbakan Yardımcısı ve Strateji ve Maliye Bakanı Hong Nam-ki'nin Sejong Hükümet Kompleksi ve Dış Ekonomik İşbirliği Fonu Yönetim Komitesi tarafından düzenlenen Dış Ekonomik Bakanlar Toplantısı'nda "ABD Biden Hükümeti'nin Ekonomik […]

Hükümet, ABD'den enflasyon endişeleri faiz oranı artışına yol açarsa, Kore'nin kıyaslama faiz oranı üzerindeki baskının uygulanacağı ve sonunda hanehalkı borcuna yük olacağı teşhisini verdi.

Hükümet, 17'sinde, Başbakan Yardımcısı ve Strateji ve Maliye Bakanı Hong Nam-ki'nin Sejong Hükümet Kompleksi ve Dış Ekonomik İşbirliği Fonu Yönetim Komitesi tarafından düzenlenen Dış Ekonomik Bakanlar Toplantısı'nda "ABD Biden Hükümeti'nin Ekonomik Politika Teftişi ve Etkileri" ni açıkladı.

İlk olarak, hükümet ABD Biden hükümetinin başlatılmasından 100 gün sonra ABD ekonomik paradigmasını değiştirme olasılığının yüksek olduğuna karar verdi.

Hükümet, "Sinkaines'in bilginleri, aşırı mali harcamaların güçlü enflasyona yol açabileceği endişelerini de görüyorlar" dedi. "Aşırı devlet borcu endişeleri ve düşük gelirli para desteğinin verimsizliği gibi eleştiriler var."

BideNomics, enflasyona ve 2022 ara seçimlerinde Demokrat Parti'nin zaferine bağlı olarak başarı ve devam olasılığının belirleneceğini öngördü.

Hükümet, "ABD'nin büyük ölçekli maliye politikası, yerel özel tüketim odaklı ekonomik toparlanmaya yol açacak ve bu küresel ekonomik toparlanmaya yol açacak ve Kore'nin ihracatındaki artış makroekonomik bir artış olacak" dedi.

Bununla birlikte, kurumlar vergisi ve sermaye kazancı vergisi artışının, orta ila uzun vadede ABD ve küresel büyüme için aşağı doğru bir faktör olarak hareket edebilecek kurumsal faaliyetleri azaltabileceği belirtilmektedir. Hükümet, likidite artışı, arz kıtlığı ve faiz oranı artışı nedeniyle küresel varlık değerinin artması nedeniyle enflasyona ilişkin endişelerin de belirsizlik olduğuna dikkat çekti.

Sonuç olarak, hükümet, Biden hükümetinin önerdiği küresel asgari kurumlar vergisi ve dijital vergi gibi vergi ve çevre sorunlarına önleyici bir şekilde hazırlanmalıdır ve faiz oranı arttıkça Kore'deki kıyaslama faiz oranı artış baskısı ve hanehalkı borcu yönetimi yükü yakından izlenmelidir.

Hükümet, "Piyasanın enflasyonu ve 비대면폰테크 Fed ve piyasanın solunum başarısızlığı beklentilerinin hızlı bir şekilde değişmesi durumunda oynaklığın genişlemesi olasılığına zamanında cevap vermeliyiz" dedi.

"Yerel ve denizaşırı finansal ve döviz piyasası eğilimlerini izlerken hızlı oynaklığı genişletirken piyasa istikrarı önlemleri alacağız" dedi. "Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları ve denizaşırı yatırımcıları yönetmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız ve Biden hükümeti ile döviz kuru konusunda istişareye devam etmeliyiz."

Bu arada, Başbakan Yardımcısı ve Strateji ve Maliye Bakanı Hong Nam-ki, "Küresel enflasyon endişeleri ve yabancı fon akışı dalgalanmaları gibi potansiyel dış risk faktörlerini iyice yöneteceğiz" dedi. "Yılın ikinci yarısında dış risk faktörlerini iyice yönetmek, Kore'deki hızlı ekonomik toparlanmayı desteklemek için gereklidir."

답글 남기기

이메일 주소를 발행하지 않을 것입니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다